Jäsenyhdistykset

Pohjois-Savon Neuroyhdistys / Varkauden MS-kerho

Raili Tiainen, p. 044 2713 252

Pohjois-Savon Muisti ry.

Sanna Itkonen p.0405563586

sanna.itkonen@psmuisti.fi

 

Pohjois-Savon Näkövammaiset ry./ Varkauden toimipiste

 

Pohjois-Savon Syöpäyhdistys ry./ Varkauden osasto

Veikko Mononen, p. 040 734 6609

Rantasalmen kehitysvammaisten tuki

Olli-Pekka Nykänen, p. 044 020 5700, openyk68@gmail.com

Savon Ilco ry.

Matti Tenhunen, p. 040 7566 770, tenhunen.matti@luukku.com

Suomen Migreeniyhdistys ry.

Sirpa Jyräs-Ikonen, p. 044 270 7685, migreeni.varkaus@gmail.com

Varkauden eläkeläiset ry.

Leena Salo, p. 040 755 0112, leena@puurtila.com

Varkauden Invalidit ry.

Toimisto p. 040 760 8213, toimisto@vsi.inet.fi

Varkauden kehitysvammaisten tuki ry.

 

Varkauden seudun allergia- ja astmayhdistys ry.

Vappu Juutilainen, p. 0400 859 983, allergia.varkaus@gmail.com

Varkauden seudun diabetes ry.

 

Varkauden seudun hengitysyhdistys ry.

P. 040 718 1725, varkaus@hengitysyhdistys.fi.

Varkauden seudun mielenterveysväki ry.

Mielitupa

Rajakatu 3, 78200 VARKAUS

p. 050 412 5113, mieli.tupa@pp.inet.fi

Varkauden seudun omaishoitajat ry.

Mirja Hakkarainen, p. 050 464 1889, varkaudenseudunomaishoitajat@outlook.com

Varkauden seudun parkinson-kerho ry.

Jorma Sareskivi, p. 040 586 9766, jorma.sareskivi@gmail.com

Varkauden sydänyhdistys ry.

Pirjo Soininen, p. 0400 542 586, pirjo.soininen@hotmail.com

Kannatusjäsenet

Kahvankiäntäjät, Savon aluekerho

Arto Hirvonen, artsihirvonen@gmail.com

Puurtilan Martat ry.

Tuula Savolainen, p. 040 839 6705, tuula.savo@gmail.com

Savonetti ry.

Tiina Brunell, p. 0400 617 534, savonett@dnainternet.net

Varkauden Karjalaseura ry.

Martti Tanhu, p. 044 216 7744

Varkauden Marttayhdistys ry.

Lea Pelkonen, lea.pelkonen@icould.com